We are a leading Manufacturer of bulk lose wavy hair, blond hair weft, remy hair extension, half color hair, dark red color hair and color 2 virgin hair from New Delhi, India.






₹ 3900 / PieceGet Latest Price
| Is It Washable | Washable |
| Material | Human Hair |
| I Deal In | New Only |
| 100grams each can be customised | 10inch to 30inch |




₹ 3000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |




₹ 1500 / PieceGet Latest Price
Bir Hair Exports are the most trusted name engaged in offering an extensive range of color 4, red, blond Remy Hair Extension. Focusing on the demands and choices of our customers we manufacture these hairs with excellent quality human hairs. Moreover, our products are processed under expert technologies under the supervision of our professional experts.
Features:
Excellent texture
Washable
Lustrous
Good Quality
Other Information
Pay Mode Terms: L/C (Letter of Credit), D/P (Documents Against Payment), T/T (Bank Transfer), Western Union, Other
Port of Dispatch: Any
Production Capacity: 50 Kg per day
Delivery Time: 3-10 days
Packaging Details: As per required.
Specifications:
size from 8" to 32"
weight 100 grams each
Grade: raw hair
Color: Black, Red & Brown


₹ 2000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 9 Piece |
| Material | Remy Human Hair |
| Color Shade | Blonde Shades |
| Attachment Type | Clip In |
| Hair Texture | Wavy |
| Hair Length | 10-32 Inch |
| Set Content | Single Piece |
| Usage | Daily Wear |
| Finish | Natural |
| Durability | Re-usable |
Features:


₹ 2000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Hair Length | 8-30 Inch |
| Hair Texture | Straight |
| Hair Grade | Single Drawn |
| Hair Color | Dark Red |
| Hair Weft | Machine Weft |
| Application | Weaving |
| Bundle Weight | 100 g |
| Processing | Unprocessed |
| Hair Origin | Indian |
The color is natural HENA
The shine is always there, with look and touch.



₹ 2500 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 20 Piece |
| Color | Color 2 |
| Type Of Packing | Plastic |
| Brand | B.I.R |
| Pack Size | 8 Inch To 30 Inch |


₹ 2000 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 3 Kg |
| Brand | B.I.R |
We are offering a wide range of Temple Hair Gray to our clients.
Specifications:


₹ 2900 / PieceGet Latest Price
Specifications:



₹ 2500 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Color | 1B |
| Pack Size | 10inch to 30 inch |






₹ 2000 / KgGet Latest Price
| Hair Type | Blonde Hair |
| Hair Length | 8-32 Inch |
| Hair Texture | Straight |
| Hair Color | Blonde |
| Hair Weft | Machine Weft |
| Application | Wig Making, Weaving |
| Hair Origin | Indian |
| Bundle Weight | 100 g |
| Processing | Unprocessed |
Specifications:


₹ 2000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Material | Remy Human Hair |
| Color Shade | Blonde Shades |
| Attachment Type | Clip In |
| Hair Texture | Straight |
| Hair Length | 12 in |
| Set Content | 10 Pieces |
| Usage | Daily Wear |
| Finish | Natural |
| Durability | Re-usable |



₹ 3000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Gender | Female |
| Hair texture | Long |
| Washable | No |
| Material | Human Hair |
| Usage | Parlour |
We are the leading supplier of colored Human Hair Extensions made available to our clients at competitive prices.
100% human hair natural color. Color number 3, color 8, color 12.Abhishek Bakshi (Director)
Blessing Indian Remy Hair Exports Private Limited
Third Floor, House No-18, Plot No-71/7,A-18, Rama Road, Kirti Nagar, New Delhi - 110015, Delhi, India










