Leading Manufacturer of mongolian tight weft hair, mongolian natural wave hair, mongolian deep curly hair, mongolian body wave hair, natural wavy hair and mongolian loose wave hair from New Delhi.







₹ 3500 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Color | Natural |
| Features | Hair extension |
| Packaging Size | plastic packing |
| Gender | Female |
| Country of Origin | Made in India |
We are the innovator in providing a various range of Weft Wavy Hair to the patrons.We are dealing in Exports mainly in USA, Italy, France, Canada, Gremany,UK and in other European countries.
Features:
Long lasting
Washable
Stunning look
Specifications:
Size from 8" to 25-32"
Weight 100 grams each
Grade: human hair
Color: Black


₹ 1500 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 6 Kg |
| Hair Type | Mongolian Hair |
| Hair Length | 8-32 Inch |
| Hair Texture | Wavy |
| Hair Color | Blonde |
| Hair Weft | Machine Weft |
| Application | Wig Making, Weaving |
| Hair Origin | Indian |
| Bundle Weight | 100 g |
| Processing | Unprocessed |


₹ 1200 / PieceGet Latest Price
| Material | Remy Human Hair |
| Curl Pattern | Deep Curl |
| Attachment Type | Tape In |
| Hair Length | 8-35 Inch |
| Hair Color | Natural Black |
| Set Content | Single Piece |
| Bundle Weight | 100 g |
| Hair Origin | Indian Hair |
| Usage | Personal |
We provide a wide range of DEEP CURLY to our valuable clienteles. Due to its excellent shine, skin friendly and long lasting nature we are highly praised in the among consumers. These hairs are fabricated by our skilled professionals using the intelligent techniques and optimal quality raw material. Furthermore, to maintain the quality, we test the quality of our products before delivering.
Features:
Specifications:


₹ 3400 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 6 Piece |
| Hair Type | Wavy Hair |
| Brand | B.I.R |
| Color | Natural |
| Packaging Size | 10" to 30" |
Water wave single donor Our wide spectrum of Micro Machine weft hair is available to our company with higher quality at competitive prices. Also, these are manufactured using premium quality raw material.
Specifications:
Size: from 8" to 25-35"
Weight: 100 grams each
Type: single donar
Color: Black Brown
Grade: 9A


₹ 2500 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Usage | Parlour |
| Color Preference | Black |
| Brand | B.I.R |
| Size | 10inch to 30inch |
| Weight | 100 grams |
| Grade | 9A |


₹ 2900 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 6 Piece |
| Brand | B.I.R |
| Size | From 8" to 25-35" |
| Weight | 100 grams each |
| Type | Single Donar |
| Color | Black Brown |
| Grade | 9A |
Water wave single donor our wide spectrum of Micro Machine weft hair is available to our company with higher quality at competitive prices. Also, these are manufactured using the premium quality raw material.We are dealing in Exports mainly in USA, Italy, France, Canada, Gremany,UK and in other European countries.

₹ 1400 / PieceGet Latest Price
| Hair Type | Virgin Human Hair |
| Hair Texture | Weft |
| Hair Length | 8-32 Inch |
| Hair Color | Natural Black |
| Hair Origin | Indian Hair |
| Weft Type | Machine Weft |
| Bundle Weight | 100 g |
| Processing | Machine Processed |
| Usage | Personal |
Specifications:

₹ 1500 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 6 Piece |
water wave single donor Our wide spectrum of Micro Machine weft hair is available to our company with higher quality at competitive prices. Also, these are manufactured using premium quality raw material.
Specifications:
Size: from 8" to 25-35"
Weight: 100 grams each
Type: single donar
Color: Black Brown
Grade: 9A

₹ 1700 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1800 Piece |
We are the innovator in providing a various range of Weft Wavy Hair to the patrons.
Features:
Specifications:

₹ 2500 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
We are the innovator in providing a various range of Weft Wavy Hair to the patrons.
Features:
Specifications:

₹ 3500 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
We are the innovator in providing a various range of Weft Wavy Hair to the patrons.
Features:
Specifications:





₹ 3000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Color | Brown |



Abhishek Bakshi (Director)
Blessing Indian Remy Hair Exports Private Limited
Third Floor, House No-18, Plot No-71/7,A-18, Rama Road, Kirti Nagar, New Delhi - 110015, Delhi, India










