Leading Manufacturer of raw hair bulk, steam curly hair, bulk hair extensions, raw virgin hair, raw curly hair extensions and natural curly hair from New Delhi.




₹ 3000 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Kg |
| Length | 10inch to 30inch |
| Material | Raw human hair |
| Hair Texture | Curly |
| Hair Type | Deep Curly |
| Gender | Women |
| Hair Grade | B.I R |
| Color | Dark Brown |
| Packaging Size | 10inch to 30inch |
| Type Of Packaging | Clear Poly Bag |








₹ 1200 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Usage | Parlour, Personal |
| Color Preference | Black |
| Brand | B.I.R |
| Size | 8 inch to 32 inch |
| Weight | 100 grams |
| Grade | 9A |
We are engaged in offering Steam Curly Hair.




₹ 3000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Color | Black, Brown |
| Type Of Packing | Polythene Bag |
| Gender | Female |
| Hair texture | Long, Natural Temple Hair, Straight |
| Material | Human Hair |
| Usage | Wholesale |



₹ 3000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Hair Length | 8-32 Inch |
| Hair Texture | Virgin |
| Hair Grade | Single Drawn |
| Hair Color | Natural Black |
| Hair Weft | Machine Weft |
| Hair Origin | Indian |
| Application | Weaving |
| Bundle Weight | 100 g |
| Processing | Unprocessed |





₹ 3000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Color | Natural |
| Type Of Packaging | Poly bag |
| Weight | 100grams |
RAW VIRGIN hair is a sign of pure Remy hair quality. virgin hair is a quality of life time, so pick up your choices with long use of hair you will be in love with softness and shine.Came into existence in 2010, Blessing Indian Remy Hair Exports Private Ltd.(BIR Hair Export) is a eminent manufacturer, supplier of a wide array of Curly and Straight Hair. Our wide range of products comprises of Weft Straight Hair, Weft Body Wave Hair and Machine Weft Curly Hair. All these products are verified by our professional before delivering to the customers.
We do exports of only raw virgin hair which is no process you can dye and color easily.
Size: 10 inch to 30 inch
Weight :100 grams







₹ 2500 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 6 Piece |
| Usage | Personal, Parlour |
| Brand | B.I.R |
| Size | 14 inch to 30 inch |
| Weight | 100 grams |
| Grade | 9A |
The softness of curls with top quality and shine we can provide you.








₹ 3000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Color | natural |
| Brand | B.I.R |
| Pack Size | 10inch to 24inch |
| 100grams each bundles | 10inch to 30inch |



₹ 3000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |

₹ 3000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Material | Synthetic Hair |
| Color | Black, Brown |
| Type Of Packing | Polythene Bag |
| Hair Type | Deep Wavy, Deep Curly |
| Hair texture | Curly |
| Usage | Parlour |
| Pack Size | 100 Gram |
| Gender | Female |



₹ 3000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Color | 1b |


₹ 3000 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Kg |
| Hair Type | Deep Curly |
| Brand | B.I.R |
| Color | Natural |
| Gender | Women |
| Packaging Size | Plastic |
| 100grams each | Can be customized |
We are one of the leading manufacturers and suppliers of the premium quality of Peruvian Human Hair. Due to its natural appearance, color, shine, and bounce, the rendered Peruvian human hair is highly demanded. For ensuring high standards of quality, the rendered Peruvian human hair is checked on various quality assurance procedures.
Features:
Soft texture
Natural sheen
Easy to manage
Specifications:
Size: from 8" to 32"
Weight: 100 grams each
Type: Peruvian Human Hair
Color: Black
Grade: human hair


₹ 6000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Color | Natural |
| Type Of Packaging | Plastic, Packet |
| Weight (g) | 200 |
| Hair Type | Curly |
| Usage | Wholesale |

₹ 3500 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Weight | 100 Grams |
| Hair Type | Remy Hair |
| Style | Human Hair Curly |
Abhishek Bakshi (Director)
Blessing Indian Remy Hair Exports Private Limited
Third Floor, House No-18, Plot No-71/7,A-18, Rama Road, Kirti Nagar, New Delhi - 110015, Delhi, India











