Offering you a complete choice of products which include raw human hair, human hair extension, 613 human hair, weft wavy hair, human hair extensions and body wave hair extensions.











₹ 4000 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 40 Kg |
| Hair Type | Wavy Hair, Deep Wavy |
| Length | 10inch to 30inch, 22inch |
| Color | Natural black |
| Gender | Women |
| Type Of Packaging | Plastic Packaging |
| Type Of Packing | Plastic |
| Pack Size | 10inch to 20inch, 100grams |
| Brand | B.I.R |
| 100grams | 10inch to 30inch |







₹ 2500 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Hair Grade | 9A |
| Hair texture | Curly, Natural hair, Natural Temple Hair, Straight |
| Is It Washable | Washable |
| Type Of Packing | Plastic |
| Gender | Female |
| Length (Inches) | 10inch to 30inch |
| Color | Natural |
| Length (inches) | 26inch |
| Material | Human Hair |
| Pack Size | 10incg to 30inch |












₹ 3000 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Kg |
| Usage/Application | Parlour |
| Hair Type | Wavy Hair |
| Color | blonde |
| Gender | Women |
| Type Of Packaging | Polybag |
| Length | 10inch to 30inch |
| Brand | B.I.R |
| Durable Time | Depends on uses |
| Capacity | 1000 |
| Form | Hair Strands |


₹ 900 / PieceGet Latest Price
| Hair Type | Human Hair |
| Hair Texture | Straight |
| Hair Length | 8-32 Inch |
| Weft Type | Machine Weft |
| Color Shade | Natural Black |
| Hair Origin | Indian |
| Hair Weight | 100 g |
| Application | Weaving |
| Hair Grade | 11A |
| Processing | Steam Process |
Specifications:





₹ 3000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |




₹ 3000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |


₹ 1400 / PieceGet Latest Price
Specifications:
Abhishek Bakshi (Director)
Blessing Indian Remy Hair Exports Private Limited
Third Floor, House No-18, Plot No-71/7,A-18, Rama Road, Kirti Nagar, New Delhi - 110015, Delhi, India





